Bukiet panny młodej i pozostałe kwiatowe kompozycje - ślub cywilny

Kolejnym istotnym elementem każdego ślubu z pewnością są kwiaty. Bez nich żaden ślub nie będzie cudowny. Nawet najlepsza suknia ślubna ani markowy garnitur tutaj nie pomogą. Kwiaty muszą być i kropka. ;-) Bukiet nadaje piękna sukni ślubnej, mała kwiecista kompozycja w butonierce w garniturze Pana Młodego dodaje mu szyku, a kwiecisty wianek na głowie lub kwiat we włosach Panny Młodej jeszcze bardziej upiększa jej fryzurę oraz makijaż, a czasem wręcz mogą zastąpić tradycyjny welon. 

Ponieważ koszty związane z realizacją ślubu oraz wesela i bez kwiatów są już spore, kolejna pozycja na liście "do załatwienia" może przysporzyć niejednej parze młodej jeszcze większego bólu głowy. Tym bardziej, że koszt kompozycji ślubnych jest znacznie większy niż normalnych kwiatowych bukietów. Jak to przeżyć i nie dać się zwariować?
 
Przede wszystkim należy zacząć od znalezienia dobrej florystki, która nie pogrąży Was finansowo, a równocześnie spełni Wasze oczekiwania, dobrze doradzi i, co najważniejsze,  wyczaruje wspaniałe ślubne kompozycje, które zachwycą nie tylko Was ale i wszystkich Waszych gości weselnych. Jeśli nie macie nikogo sprawdzonego lub poleconego przez znajomych lub rodzinę, jak zawsze z pomocą przychodzi Internet.

Ponieważ nikt z naszych znajomych nie był w stanie polecić nam żadnej dobrej florystki w Krakowie, zaczęłam buszować po Internecie, przede wszystkim po najrozmaitszych forach internetowych w poszukiwaniu osoby, która wykona wymarzony przeze mnie bukiet. Po jakimś czasie miałam już wstępną listę potencjalnych kwiaciarni, z którymi chciałabym stworzyć ślubne kompozycje. 

Na liście znalazły się:

 • Artico 
 • Dorota Rusiniak (Niezłe Kwiatki)
 • Floral Concept Store by Eva Klimek 
 • Kwiatostacja 
 • Magiczne Kwiaty 
 • Monika Ładne Kwiatki

Po krótkiej korespondencji mailowej z każdą z wymienionych powyżej kwiaciarni, nie miałam najmniejszego problemu, aby wybrać, kto wykona dla mnie kwiaty na mój ślub. Ale zanim wyjawię Wam zwycięzcę, przedstawię pokrótce, co dla mnie się liczyło i jak wypadły poszczególne miejsca:


Chyba w tym momencie nie trudno już Wam zgadnąć, na kogo się zdecydowałam? ;-) Z jednej strony ważny dla mnie był aspekt finansowy, czyli od razu odrzuciłam 3 kwiaciarnie (Floral Concept Store, Kwiatostację i Magiczne Kwiaty). Odpowiedź od Ładnych Kwiatków zostałam zbyt późno, by się zdecydować plus treść maila nie była jakaś porywająca. ;-) Natomiast decyzja pomiędzy Artico a Dorotą Rusiniak też nie była trudna. Pani Anna Kurnik z Artico zauroczyła mnie ciepłem swojego maila, profesjonalizmem i, nie potrafię tego inaczej ująć niż, piękną duszą. Współpraca z Panią Anią była przyjemnością. Nie wiem, jak dla Was, ale dla mnie nadrzędną rzeczą jest dobry kontakt z osobą, z którą będzie się współpracować, nawet jeśli ma trwać ona krótko. Jeśli współpraca szwankuje, nawet profesjonalizm danej firmy nie uratuje sytuacji. Pani Ania wyczarowała dla mnie przepiękny bukiet, kompozycję do butonierki oraz do moich włosów. Efekt końcowy przekroczył moje oczekiwania.

Wszystkim Wam serdecznie polecam usługi Artico. W zamian gwarantuję profesjonalną obsługę, bardzo dobry kontakt może i przy filiżance herbaty ;-), plus możliwą znajomość, która nie urwie się po ślubie. Pani Ania jest pełną ciepła artystką kochającą swoją pracę. Widać do nie tylko w podejściu do każdego klienta, ale również w jej niesamowitych bukietach. 

Mój pomysł na bukiet był następujący:Chciałam bukiet o mocnym kolorze z wyrazistymi kontrastami, ale równocześnie delikatny i, co najważniejsze, bez żadych perełek i innych świecidełek, których bardzo nie lubię. ;-)

Jak to określiła Pani Ania z Artico, na swój ślub cywilny wybrałam bukiet doskonały: kolor bordo to klasyka i elegancja. Co do frezji, Pani Ania określiła je jako kwiaty delikatne. Ponieważ moja sukienka na ten dzień była właśnie taka dziewczęca, delikatna, pasowałyby do niej idealnie. Zestawienie bordowych róży z frezjami w towarzystwie mojej sukienki wg Pani Ani pasuje idealnie.

Niestety (choć w sumie powinnam powiedzieć: na szczęście ;-) ), w wersji końcowej mojego ślubnego bukietu nie było frezji, bo w okresie, w którym brałam ślub, były bardzo trudno dostępne, niezbyt ładne, a na dodatek drogie. Pani Ania postanowiła je zamienić równie delikatnymi i dziewczęcymi kremowymi eustoma Eriki. Jak to stwierdziła: "Bukiet musi być najpiękniejszy, gdyż to jest Pani dzień i taki też będzie". Cóż mogę dodać. Mój bukiet był rzeczywiście cudowny. :-) 

Z uwag jeszcze trochę bardziej przyziemnych, acz ważnych dla każdej pary młodej: końcowy koszt bukietu to 140 PLN, a butonierki 25 PLN. Kwiat we włosach otrzymałam natomiast gratis. ;-)

Bukiet na ślub cywilny
Kompozycja kwiatowa do butonierki na ślub cywilny
Kwiat we włosach
A jak Wam podoba się efekt końcowy całej współpracy z Panią Anią z Artico? :-) 

Komentarze

 1. Pierwsze zdjęcie bukietu wygląda niezwykle. Jest świetny. Kwiaty bardzo ładnie się komponują i wszystko wygląda niezwykle elegancko. Ja biorę ślub latem, dlatego też mam zamiar postawić na świeże kwiaty, które akurat będą rosły. Bardzo chciałabym nasze, polskie polne kwiaty w jakimś nowoczesnym wydaniu. Zdecydowaliśmy się z narzeczonym na wynajem namiotu weselnego dlatego też kwiaty też muszą się wyróżniać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miły komentarz. Muszę przyznać, że ciekawy miała Pani pomysł z wynajęciem namiotu weselnego. :-) A co do kwiatów w bukiecie, zgadzam się z Panią w 100%, najlepiej postawić na świeżość i naturalność plus oczywiście na elegancję. ;-) Jeśli jest Pani z Krakowa, polecam moją florystkę, bo ma ona niezwykle artystyczną duszę i na pewno wyczaruje dla Pani jakąś magiczną kwiatową kompozycję.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty